Omaha High Nasıl Oynanır? Omaha High Oyna

Türkiye’de Poker oynamak istediğiniz zaman dilediğiniz oyun türünü tercih edebilirsiniz. Çok sayıda oyun sitesi aktif olduğu için bunlardan herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Tabii ki güvenilir ve içerik çeşitliliği fazla olan bir platform seçmek yararınıza olacaktır. Şu sıralar Omaha High poker oyna seçeneğini tüm şirketler sunabiliyor. Bunun nedeni ise Türk kullanıcıların en çok tercih ettiği poker türlerinden birisi olmasıdır. Bildiğiniz gibi hem Türkiye’de hem de dünyada en çok oynanan poker masaları Texas Hold’em olarak kabul ediliyor.
Son yıllarda ise özellikle Türkiye’de Omaha Hold’em daha fazla tercih ediliyor. Bilhassa Omaha Hi-Lo oyunu pek çok kullanıcıya daha cazip geliyor. Bunun ana sebebi olarak kazanma marjı gösterilebilir. Çünkü normal bir poker elinde en iyi ele sahip olmak gerekiyor. Kazanmak için elinizin en iyisi olması yerine Omaha High ile tam tersine eliniz çok kötüyse de kazanabiliyorsunuz.

Meritroyalbet Giriş
Meritroyalbet Giriş

Omaha High Poker Püf Noktaları

Omaha High oynayan pek çok kişiye göre en kazançlı poker türü budur. Çünkü burada iki farklı kazanımdan söz etmek mümkündür. Bunu yaparken standart olarak en iyi ele sahip olmak yine kazandırıyor. Zaten High ifadesi bunu temsil ediyor. Hi/Lo isminde bulunan Lo ifadesi ise Low kelimesinin kısaltmasıdır. Bu ise düşük anlamına geliyor. Yani eliniz en düşük şekildeyse de kazanıyorsunuz.

Kaliteli bir poker sitesinde bunların tümüne rastlayabilirsiniz. Farklı limitler ve farklı oyun türleri sunulabildiği için Omaha High poker oyna kategorisine lobiden hızlıca ulaşabilirsiniz. Güvenilir bir firmada oynamak size her zaman avantaj sağlayacaktır. Lisansı olması, sertifikalarını sunması, altyapılarının adil olması ve güncel adresini her zaman eşzamanlı olarak yenilemesi dikkat etmeniz gereken noktalar. Bu şartlar altında poker oynayarak kazanmak sizin için de daha keyifli bir hal alacaktır.

Omaha High Poker Oyna
Omaha High Poker Oyna

Omaha High Oynanan Güvenilir Siteler

Omaha oynamaya başladıktan sonra Teksas tercih edenlerin sayısı oldukça az gibi duruyor. Aslında Texas Hold’em poker genel anlamda en profesyonel oyun masası olarak görülüyor. Dolayısıyla stratejik anlamda çok daha fazla parametreyi bünyesinde barındırıyor. Oysa bunun yerine Omaha Hold’em oynamak daha zevkli bir oynanış dinamiği sunabiliyor. Tabii ki yine tek bir oyun tarzına sahip olmayacaksınız. Özellikle günümüz şartlarında limit, oynanış şekli ve kurallarıyla yeni poker türleri eğlenceyi katlıyor.

Poker SiteleriBonusPuanlamaKayıt Ol
3000TLGiriş
3000TLGiriş
3000TLGiriş
1000TLGiriş
5000TLGiriş

Mesela Omaha High poker oyna diyerek masaları gördüğünüzde gerçekten bunu anlamanız mümkün olabilir. Çünkü hem limit açısından herkese uygun bir oyun türü bulunabiliyor hem de kazanç olarak daha fazla seçenek sunuyor. Elinizi açtığınız gibi düşük kartlar varsa Low için oynayabiliyorsunuz. Bu sayede el sizin için boş dönmemiş oluyor. En kötü elinizle kazanma şansınız çok yüksek olduğu için zarar etme ihtimaliniz diğer oyunlara nazaran minimum seviyeye düşmüş oluyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında admin

Check Also

Texas Holdem Poker Nasil Oynanır?

Texas Hold’em Poker Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?

Texas Hold’em diğer tüm poker oyunlarına kıyasla en profesyonel oyun türü olarak görülür. Buna sebep …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir