Poker Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Poker hemen hemen herkesin duyduğu ancak pek çok kişinin oynamayı bilmediği nadir iskambil oyunlarından birisidir. Türkiye’de de fiziksel casinoların olmayışından dolayı yalnızca online olarak oynanabilmesi bunun ana sebepleri arasında gösteriliyor. Yine de poker hakkında bilinmesi gerekenler ile başlayıp oyunun tüm inceliklerine vakıf olmak mümkündür. Öncelikle oyun bir iskambil oyunu olup şansa dayalıdır. Ancak şans kadar önemli birkaç faktör daha var. Buna kısaca insan faktörü diyebiliriz. İlk çıkış yıllarında oyunu aldatmaca oyunu olarak tanımlayan ya da karşıdakini kızdırma oyunu olarak bahseden insanlar olduğu biliniyor. 1830’dan bu yana poker masalarında bu mantıkta pek bir değişiklik yaşanmadı.

Oyuna başladığınızda eliniz ne kadar iyi olursa olsun bunu açığa çıkarmamalısınız. Aynı durum ise eliniz kötü olduğunda da geçerlidir. Çünkü kötü bir elle blöf yaparak rakiplerinizi pes ettirip masanın kazananı siz olabilirsiniz. Oyun hakkında bilinmesi gerekenlerden bahsederken daha terimsel detaylara da inmekte fayda var.

Meritroyalbet Giriş

Poker’de Kazanmak İçin Bunlar Önemli

Poker masaları genellikle 5-6 kişilik tasarlanır. Ancak bir poker eli en az 2 kişi olmak kaydıyla 10 kişiye kadar oynanabilir. Oyunun oynanması için 52’lik bir deste yeterlidir. Bazı oyunlarda belli bir tur sayısı üzerinden oyun oynanır. Ancak poker için böyle bir sınır yoktur. Pes etmeyip devam eden 2 oyuncu olduğu sürece poker eli dönmeye devam eder. Masa etrafında dönen oyun ise her zaman saat yönünde dönmektedir. Hiçbir zaman poker masalarında eşli bir oyun oynanmamaktadır.

Poker hakkında bilinmesi gerekenler içinde en önemli bilgi ise kart bilgisidir. Birçok oyunda kartlar farklı değerlere sahiptir. Burada da kırmızı ve siyah için birbirine eşit değerden söz etmek gerekiyor. Elinizin siyah olması kırmızıya karşı bir üstünlük sağlamaz. Ancak elinizde bulunan farklı kart kombinasyonları size kazandırabilir. Kart değerleri mutlaka bilmeniz gereken bir noktadır. Buna göre en değerliden değersize göre sıralama A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 şeklindedir.

Poker Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Poker Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Poker Oyununun Bilinmeyenleri

Poker masalarında genellikle çoğu oyuncu aceleci davranır. Aslında bu eliniz iyiyken de kötüyken de yapılmaması gereken bir tutumdur. Amacınız her zaman masada biriken potu kazanmaktır. Eğer elinizi açtığınız gibi iyi bir el görüyorsanız ve hemen ardından gülümsüyorsanız kaybettiniz demektir. Çünkü diğer oyuncular elinizin iyi olduğunu gülüşünüzden anlayacak ve ardından pas geçerek masadaki düşük potu kazanmanızı sağlayacaktır.

Kötü elle kazanmak ise oyuncuların çoğunun aklına gelmez. Bunu bir blöf olarak kullanarak masayı perişan edebilirsiniz. Ve belki de Poker hakkında bilinmesi gerekenler arasındaki en önemli detay budur. Masanın en kötü eli sizdeyse ve siz bir şekilde rakiplerinize elinizin iyi olduğu izlenimini verirseniz onları manipüle edebilirsiniz. Akabinde de pas geçerler ve ortadaki potlar en kötü ele sahip olmanıza rağmen size kalır.

Ayrıca buradan https://fikaswe.com/kazandiran-poker-taktikleri-hangileridir/ Kazandıran poker taktiklerini öğrenebilirsiniz.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında admin

Check Also

Poker El Sıralaması En Yüksek Kart Nedir

Poker’de El Sıralaması ve En Yüksek Kart Nedir?

Poker gibi stratejik yönü ağır basan oyunlarda kazanmanı bazı altın kuralları vardır. Kesinlikle acele ettiğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir