Türk Pokeri Nasıl Oynanır? Türk Pokeri Taktikleri

Poker türleri arasında en sevdiğimiz ve en çok tercih ettiğimiz oyunlardan birisi tabii ki Türk pokeridir. Oyunun kendisine has kuralları ve oynanış biçimi vardır. Buna ek olarak ise Türk Pokeri nasıl oynanır? Türk pokeri taktikleri nelerdir gibi sorular sık sık sorulmaktadır. Hem oynanış dinamiğine hem de hangi taktiklerle kazanılabileceğine bakalım. Öncelikle alışılmış poker oyunları gibi 52 kartla oynanmaz. Tek desteyle oynanır ama maksimum 36 kart kullanılır. Zira 2-5 oyuncu arasıyla oynanabilen bir poker türüdür.

Doğal olarak oyuncu sayısına göre kart sayısı değişkenlik gösterir. Eğer 2 oyuncu oynuyorsa 24 kart kullanılır. Bunlar ise A, K, Q, J, 10, 9 türleridir. Eğer masaya 3 oyuncu oturacaksa 28 kart gereklidir. Bunu A, K, Q, J, 10, 9, 8 olarak ayırabilirsiniz. 4 oyunculu Türk Pokeri masasında 32 kart kullanılır. Bunlar A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7 olarak sıralanır. Eğer 5 oyuncuyla full bir masa söz konusuysa 36 kartla oynanır. Bu aşamada da A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7 ve 6 türleri desteye dahil edilir. Ellerin eşit olması durumunda ise renklerin üstünlüğü şu şekilde sıralanır. En üstünü Kupa iken Maça, Karo ve Sinek şeklinde ilerler.

Poker SiteleriBonusPuanlamaKayıt Ol
3000TLGiriş
3000TLGiriş
1000TLGiriş
5000TLGiriş

Kazandıran Türk Pokeri Kuralları

Türk Pokeri oynamaya başlamadan önce kurallarına odaklanmak gerekiyor. Dolayısıyla el sıralaması bunların başında geliyor. Kart değerleri A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6 şeklindedir ve A en büyük sayıdır. Ancak en küçük olarak kullanılabilir. Full bir masada 7’nin yanında 6 olarak değerlendirilebilir.

Türk Pokeri nasıl oynanır? Türk pokeri taktikleri nedir demeden önce ellere bakmakta fayda var. El sıralamalarına bakıldığında ise Royal Flush, Straight Flush, Four of a Kind, Flush, Full House, Set yani üçlü, Straight yani kent, Döper, Per ve yüksek kart yani 5 benzemez diğer poker türleriyle aynıdır. Burada farklı olarak dikkatinizi Minör Straight çekebilir.  Bunun için en düşük dört kartı bulmalı ve ardına A eklemelisiniz. Minor Straight Flush ise yine en düşük dört kartın yanına A koyduğunuzda geçerlidir. Ancak Minor Straight Flush için tüm sayılar aynı renk ve türde olmalıdır.

Türk Pokeri Nasıl Oynanır?
Türk Pokeri Nasıl Oynanır?

Türk Pokeri Kazandıran Taktikler

Türk pokeri oynarken oyunun temeline dair en farklı noktalardan birisi potu oyun başında yükseltebilmektir. Kartlar değiştirilmeden önce eli yükseltmeniz ortadaki parayı katlar. Birçok poker türüne göre minor setlere sahip olduğu için illaki en yüksek beşliye sahip olarak kazanacaksınız diye bir durum yok.

Aksine Türk Pokeri nasıl oynanır? Türk pokeri taktikleri hakkında bilgi aldıktan sonra aynı zamanda düşük elle de kazanmanız mümkün olacaktır. Üstelik bunun için blöfe ihtiyacınız olmayacak. Çünkü minor flush ile en düşük kartlar elinizde ise potu yükseltebilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Hakkında admin

Check Also

Poker El Sıralaması En Yüksek Kart Nedir

Poker’de El Sıralaması ve En Yüksek Kart Nedir?

Poker gibi stratejik yönü ağır basan oyunlarda kazanmanı bazı altın kuralları vardır. Kesinlikle acele ettiğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir